Öğretmen Tuğba Parlak varis ameliyatından üç gün sonra hayatını kaybetti

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’ndeki bir okulda öğretmenlik yapan 37 yaşındaki Tuğba Parlak, iki bacağındaki varis nedeniyle Diyarbakır’daki özel bir hastanede ameliyat edildi.

Amida’nın haberine nazaran iki saat süren operasyon sonrası meskenine gönderilen Parlak, bir gün sonra kötüleşti. Çağrılan ambulans ile tıpkı hastaneye kaldırılan Parlak birinci müdahalenin akabinde, hastanenin Diyarbakır’daki öbür bir şubesine götürüldü. Şuuru kapalı olan Parlak, ağır bakım servisine alındı. Üç gün ağır bakımda kalan öğretmen yaşamını yitirdi.

Parlak’ın vefatının akabinde eşi Mustafa Parlak, ameliyatta ve sonrasında ihmali bulunduğu savıyla özel hastane idaresi ile ameliyatı gerçekleştiren kalp damar cerrahı hakkında kabahat duyurusunda bulundu. Parlak, meskende kötüleşen eşine müdahale için çağrılan 112 takımının de olay yerine 45 dakika geç geldiğini belirterek, Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı’na kabahat duyurusu dilekçesi verdi.

Ailesinin “ihmal” teziyle kabahat duyurusunda bulunmasının akabinde Parlak’ın cenazesine otopsi yapıldı. Cenaze, memleketi Tokat’a götürülerek, toprağa verildi. Tuğba Parlak’ın biri 4 başkası 7 yaşında iki çocuk annesi olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir