Elon Musk, ‘dünyanın en zengini’ unvanını geri aldı

United Press International’ın (UPI) haberine nazaran, nisanda ‘dünyanın en zengini’ unvanını Louis Vuitton markasının da içinde bulunduğu lüks tüketim ürünleri grubu LVMH’nin Başkanı Bernard Arnault’a kaptıran Elon Musk, LVMH’nin paylarının düşmesiyle yine “dünyanın en zengini” listesinde birinci sıraya yerleşti.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’nin ‘Dünyanın en varlıklı 500 insanı’ listesine dayandırılan habere nazaran, Twitter, Tesla ve SpaceX’in sahibi Musk, iddiası 192 milyar dolarlık net servetiyle listenin tepesine yerleşti.

Nisandaki sıralamada 211 milyar dolarlık servetiyle Musk’ı geçerek dünyanın en zengini olan Fransız iş insanı Arnault’un ise sahibi bulunduğu LVHM şirket paylarının kıymet kaybetmesiyle serveti 187 milyar dolara geriledi.

LVMH’nin pay pahası, son bir ayda yüzde 10 kayıp yaşarken Arnault’un servetinin de buna bağlı olarak bir günde 11 milyar dolar azaldığı belirtiliyor.

‘Dünyanın en zenginleri’ listesinde Amazon’un sahibi Jeff Bezos, 144 milyar dolarlık servetiyle 3. ve Microsoft’un sahibi Bill Gates, 125 milyar dolarla listenin 4. sırasında kendisine yer buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir