Sanatçı Onur Akın, CHP’den milletvekili aday adayı oldu

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Devir Milletvekili aday adayı olmak isteyenler için müracaatlar devam ediyor. Sanat topluluğunun başarılı sanatkarlarından Onur Akın da aday başvurusu yapanlar ortasında yer alıyor.

CHP’DEN ADAYLIK BAŞVURUSU YAPTI

Sosyal medya hesabından sık sık CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Onur Akın, siyasete atıldı. Akın, CHP Genel Merkezi’ne giderek milletvekili aday adaylığı müracaatında bulundu. Bahisle ilgili rastgele bir açıklama yapmayan sanatçı, yalnızca kendisiyle ilgili yapılan paylaşımları yayınladı.

“HOŞ GELDİNİZ 13. CUMHURBAŞKANIMIZ”

Onur Akın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının akabinde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Hoş geldiniz 13. Cumhurbaşkanımız, Sn. Kemal Kılıçdaroğlu… Çok şükür” tabirlerini kullanmıştı.

ONUR AKIN KİMDİR?

Onur Akın, 6 Mart 1967 tarihinde Bitlis’in Ahlat ilçesinde doğdu. Babasının tayini nedeniyle 3 aylıkken İstanbul’un Beykoz ilçesinde yaşamaya başladı. İlkokul eğitimini Paşabahçe İlköğretim Okulu’nda, ortaokul eğitimini Paşabahçe Ortaöğretim Okulu’nda ve lise eğitimini Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla Alakalar Kısmı’ndan mezun oldu.

İlk müzik derslerini babası ve ağabeyinden aldı ve birinci enstrümanı mandolindir. Akabinde bağlama ile, lisede müzik öğretmeni Dr. Zihni Bey’in desteğiyle “Batı müziği” ile tanıştı. Onur Akın, 1987 yılında kurduğu “Grup Baran” isimli müzik gurubu ile birinci albümünü “Yediveren” ismi ile 1989 yılında çıkardı. Hem şair, hem de bestekar olan Onur Akın, kendine ilişkin Eylül Müzik şirketini kurmuştur. Müzik hayatının başından bu yana yurt içi ve yurt dışında pek çok konser verdi. Beste çalışmalarına Ruhi Su’nun sesinden ve müziğinden etkilenmesi nedeniyle başladı. Kendi şiirlerinin yan ısıra çok kıymetli şairlerin de şiirlerini besteledi. Onur Akın, 1991 yılında ressam Hanife Sevim Akın ile evlendi. Eylül Türkü Akın isminde bir kızı vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir