Mesut Özil’in vedası dünya basınını salladı: Futboldan bıktı

Avrupa basını, dünya devlerinin forması giyen ancak bu dönem sakatlıklar nedeniyle fazla forma talihi elde edemeyen Mesut Özil‘in futbol mesleğini sonlandırmasına epey dikkat kesildi.

“FUTBOLSEVERLERE YETERLİ BİR FUTBOL İZLETTİRDİ”

Mesut Özil‘in 34 yaşında futbola veda etmesini internette birinci haber olarak veren Marca gazetesi, 34 yaşında alanlara veda eden futbolcunun mesleğindeki en âlâ periyodunu Werder Bremen, Real Madrid ve Arsenal ile Almanya Ulusal Grubu’nda oynadığı yıllar olduğunu ve bu periyotlarda “Dünyadaki tüm futbolseverlere âlâ futbol izlettirdiğini” yazdı. Özil’in futbolun yanı sıra etkin bir iş insanı olduğu, kripto para, spor kıyafetleri, kafeterya ve elektronik spor üzere çok farklı bölümlerde şirketlerinin olduğu belirtildi.

İşte Mesut Özil için Alman basınında atılan manşetler;

“MESUT ÖZİL FUTBOLDAN BIKTI”

Der Spiegel, “2014 Dünya Şampiyonu Mesut Özil mesleğini noktaladı. 92 kere Alman Ulusal Ekibi formasını giyen Mesut Özil futboldan bıktı ve toplumsal medyadan emekliliğini duyurdu”

“KARİYERİNİN SONUNU RESMEN AÇIKLADI”

Bild, “Mesut Özil futbolu bırakıyor. 2014 Dünya Şampiyonu olan futbolcu mesleğinin sonunu resmen açıkladı”

“ALMANYA’NIN OYUNUNU YILLARCA ŞEKİLLENDİRDİ”

T-Online, “Son olarak Türkiye’de forma giyen Mesut Özil sürpriz atılımını açıkladı. Özil mesleğini sonlandırdığını kamuoyuna açıkladı. Mesut Özil Almanya’nın oyununu yıllarca şekillendirdi. 2014 Dünya Kupası şampiyonluğunda muazzam bir rol oynadı.”

“BU DÖNEM YALNIZCA 7 MAÇA ÇIKTI”

Kicker, “Mesut Özil 34 yaşında mesleğini bitirdiğini açıkladı. Eski ulusal oyuncunun Başakşehir ile dönem sonuna kadar kontratı vardı lakin bu dönem yalnızca 7 maç oynadı ve uzun müddetli sakatlıklar yaşadı.”

“BÜYÜK FUTBOL SAHNESİNDEN AYRILMA VAKTİ GELDİ”

Süddeutsche Zeitung, “Mesut Özil profesyonel futbolculuk mesleğine 34 yaşında son verdi. Mesut için birkaç sakatlıktan sonra büyük futbol sahnesinden ayrılma vakti geldi.”

“PARLAK BİR FUTBOL MESLEĞİ GEÇİRDİ”

Sport gazetesi, Özil’in teknik yönetici Jose Mourinho devrinde “yıldız transfer” olarak Real Madrid’e geldiğini ve “parlak bir futbol mesleği geçirdiğini” yazdı.

REAL FORMASI DİKKAT ÇEKTİ

Mundo Deportivo da Mesut Özil’in toplumsal medya hesabından futbola veda eden iletisi sırasında Real Madrid formalı fotoğrafını kullanmasına dikkati çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir