Kısa Kısa Cadde

‘Yunus Çocuk’ gün sayıyor

Gösterime girdiği her ülkede gişe rekorları kıran ‘Yunus Çocuk’, 2 Aralık’ta Türkiye’de animasyon filmseverlerle buluşacak. Türk-İran ortak imali projede Esra Bilgiç, Burak Sergen, Özge Yağız, Selen Öztürk, Zeynep Kankonde konut Ali Nuri Türkoğlu üzere ünlüler seslendirme yaptı. Yüksek teknoloji kullanılarak hazırlanan üretimin dağıtımını CGV Mars üstlendi.

Yoğun tempo

Aslıhan Karalar, bir alışveriş merkezindeydi. İstanbul’a yeni döndüğünü tabir eden oyuncu, “Paris’te hem iş görüşmelerim oldu hem de kısa bir tatil yaptım. Ağır bir tempoda koşturuyorum” formunda konuştu.

‘Desteğimizi çoğaltacağız’

Milli Ağırsiklet Kickboks ve Boks Şampiyonu Bülent Yondemir, 2023’te bilek güreşi ve kickboksta sponsorluklarını artıracaklarını belirtti. Sportmen, “Sahibi olduğum şirketlerle gençlere her daim önderlik yapmayı hedefledik. Önümüzdeki yıl takviyemizi çoğaltacağız” dedi.

Eğlendirmeyi hedeflediler

Ege Çubukçu ve Kenan Doğulu, yazın gücünü sonbahara taşıyan keyifli müzikleri ‘What’s Love’ın klip çekimleri için kamera karşısına geçti. Ritmiyle dinleyicilerin beğenisini kazanan müzik, klibiyle de eğlendirmeyi hedefliyor. Görüntü, birinci buluşması için Çubukçu’nun şef rolünü canlandırdığı restorana giden Doğulu’nun yaşadığı aksilikleri husus alıyor.

‘Oğluna dayanak bir anne’

Ebru Nil Aydın, 18 Kasım’da gösterime girecek ‘Barış Akarsu Merhaba’ sinemasında Akarsu’nın annesi Hatice’ye hayat verecek. Oyuncu, 28 yaşında ani vefatıyla herkesin yüreğini yakan Barış Akarsu’nun annesi için “Oğlunu kaybeden bir anneyi oynamak çok insanı üzen, inciten bir durum…Hatice Hanım, oğlunun daima gerisinde, onu destekleyen bir bayan. Empati kurarak, röportajlarını dinleyerek role hazırlandım” dedi.

ORTAK ÇALIŞMA

Mert Demir ve Mabel Matiz, arabeskiyle harmanlanmış bir indie pop müzik olan ‘Antidepresan’da buluştu. Kelamı ikiliye, müziği ve yapımı Demir’e ilişkin synth pop cinsindeki ritmik eser, retro synth sesleriyle birlikte makam müziğinden de referanslar içeriyor. Fotoğrafları ise Mesut Adlin çekti.

Çifte müjde

Derya Bedavacı, Ataşehir Watergarden İstanbul’daki Muamma Plus’ta sahne aldı. Müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatan müzikçi, hayranlarına kasımın son haftasında yeni çıkaracağı single’ın muştusunu verdi. Yeni yılda da albüm çıkaracağını söyleyen Bedavacı, “7/24 çalışıyorum” dedi.

İspanya’yı fethetti…

Lizge Cömert, İspanya’da Semana mecmuasına röportaj verdi. Ali Sabuncungil Menajerlik oyuncusu, mesleğinde Türkiye dışında yurt dışında hayran edinerek devam ediyor.

1 milyon mutluluğu

Söz ve müziği kendisine ilişkin olan ‘Dili Ballım’ müziğiyle 1 milyon beğeniyi geçen İpek Demir, bu memnunluğunu evvelki gün Antalya’da verdiği konserde paylaştı. Müzisyen, kelamı ve müziği kendisine ilişkin üç yapıtı de arka arda sevenleriyle buluşturacak.

Güneştekin’in son rotası İzmir oldu

Ressam Ahmet Güneştekin’in ‘Gâvur Mahallesi’ isimli standı evvelki gün İzmir Kültürpark’ta açıldı. Güneştekin Vakfı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğiyle, Ahmet Güneştekin’in ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katılımıyla gerçekleşen aktifliğe, Elif Dürüst, Berna Laçin, Esra–Fatih Öztürk, Erol Özmandıracı, Ayşe Semiha Baban, Bahar–Ozan Şer ve Fulya–Haluk Nayman’ın da ortalarında yer aldığı tanınmış simalar katıldı.

İş dünyası tepede buluştu

Bodrum Endüstrici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen ‘İş İnsanları Zirvesi’, Bodrum’da gerçekleşti. Aktifliğe, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras başta olmak üzere, TÜSİAD Yönetim Kurulu Lideri Orhan Turan ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Lideri Süleyman Sönmez’in de ortalarında yer aldığı isimler katıldı. Dorukta, Bodrum’un dünü, bugünü ve geleceği konuşuldu.

Özel davet

Roman, güçlü bayanlardan aldığı ilhamla hazırladığı Sonbahar/Kış 22-23 Koleksiyonu’nu Roman Kreatif Yöneticisi Suzan Toplusoy konut sahipliğinde özel bir davetle tanıttı. İzmir Agora AVM’de gerçekleşen lansmanda davetliler hem yeni dönem dizaynlarıyla buluştu hem de yenilenen Roman mağazasını keşfetti.

Takı tutkunları bir arada

Yeni yıl heyecanının yaklaşmasıyla armağan dönemi da açılmaya başladı. Bu kapsamda Momo Bebeköy’de ‘Bir armağandan fazlası’ isimli aktiflik düzenleyen Pandora, sevgi ve bağ temalı mücevherlerini davetle tanıttı. Derev Clara Kösedağ, Mihre Keyifli, Dila Tarkan Doğruer ve Sibil Çetinkaya’nın da yer aldığı konuklar, yılbaşı koleksiyonunun en özel mücevherlerini yakından inceledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir