Destici: Emekli maaşı, asgari ücretin üzerine çıkarılacak ve 11 bin lirayı geçecek

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, Pendik’te bir toplumsal tesiste düzenlenen toplantıda sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir ortaya geldi. Destici, temmuz ayında en düşük emekli maaşının taban fiyatın üzerine çıkarılacağını ve 11 bin lirayı geçeceğini vaat etti.

AA’nın haberine nazaran, Millet İttifakı’na yüklenen Destici, “Şimdi bu yedili masanın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ne diyor? ‘Suriye’nin kuzeyinde bir diğeri olacağına PYD olsun’ diyor. PYD kim, PKK. Yani ‘PKK orada olsun, devlet kursun’ diyor. Neden zira ABD, Batı o denli istiyor. Neden? Şu anda seçim ittifakı yaptı ve Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıklayan Kandil ve HDP o denli istediği için bunu açıklıyor” tezlerinde bulundu.

1 yıl boyunca konutlarda, mutfaklarda ve sularda kullanılan gazın, 1 ay boyunca da bütün gaz kullanımının ücretsiz olduğunu hatırlatan Destici, “Şimdi diyorum ki Sayın Akşener sana da ücretsiz, Kılıçdaroğlu’na da parasız, Babacan’a da ücretsiz, Karamollaoğlu’na da ücretsiz. Hepinize ücretsiz lakin PKK’lı yol arkadaşlarınıza, Kandil’deki ittifak ortaklarınıza gaz yok. Onlara ne var? İHA, SİHA var” diye konuştu.

Hayat pahalılığına da değinen Destici, “Hayat pahalılığı karşısında emeklilerimiz ne istiyor. Maaşları artsın istiyor. Artırıldı lakin inşallah temmuzla birlikte en düşük emekli maaşı, minimum fiyatın üzerine çıkarılacak ve 11 bin lirayı geçecek” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir