Akşener’e canlı yayında açık açık soruldu: Kılıçdaroğlu’nun HDP ile görüşmesine ne diyor?

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, katıldığı programda gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Akşener, Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığından 6’lı Masa’daki krizlere kadar birçok mevzuda konuştu.

“ELBETTE BİR SAKINCA YOK”

Akşener’e cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdikleri CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’yi ziyaret edecek olması da soruldu. İYİ Parti başkanı bu soruya, “Sayın Kılıçdaroğlu, yakın vakitte sayın Hüseyin Baş ile de görüştü. Öbür siyasi partilerle görüştü. O görüşmelerde cumhurbaşkanı adayı olarak elbette bir sakınca yok ancak gözden kaçan bir durum var. HDP bir periyotta AK Parti’nin partneriydi. Sayın Kılıçdaroğlu’nun koşu partneri diyoruz ya iki belediye liderine, sayın Erdoğan’ın partneriydi HDP.” karşılığını verdi.

“BAKAN OLMALARI GEREKTİĞİNE GİTTİ İŞ”

Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı yardımcısı olma teklifine 6’lı Masa’dan bir genel liderin itiraz ettiğini söyledi.

Meral Akşener, “Bir arkadaşımız genel liderlerimizin milletvekili olarak mecliste kümelerinin başında olmasını önerdi. Genel başkanların danışma kurulu olarak olması gerektiğini belirtti. Bizim toplantıda açılan bu görüş bir karara bağlanmadan ortada kaldı. Benim durumum örnek gösterildi. Bende ‘faydası da oluyor ziyanı da’ dedim. Sonra masaya geldiğimizde 2 liderimizin ‘koşu partneri’ olarak ben getirmiş oldum, CHP’yle anlaşarak. Bir arkadaşımız buna itiraz etti, bakan olmaları gerektiğine filan gitti iş. Sonra bu iki arkadaşımızın lider yardımcıları olarak yer almalarına ve bizlerinde yardımcı olmalarına yanlışsız gidildi.” sözlerini kullandı.

“KEMAL BEY’İN BİLGİSİ DAHİLİNDE BENİM MESKENİME GELDİLER”

Akşener, şunları söyledi: “Biz Perşembe günkü toplantıdan sonra benim tekliflerimin kabul edilmemesi üzerine ‘nefes alma’ kararı çıktıktan sonra bir gelişme oldu. 2 belediye liderimiz Kemal Bey’in bilgisi dahilinde benim meskenime geldiler. Konuşma yaptık, çeşitli seçenekler üzerinden gittik. Ben kendime dair hiçbir seçeneğin içinde ve yanında yöresinde olmayacağımı söyledim. Öznenin benim olduğum hiçbir seçenek geçerli değil dedim. Sonra bu seçenek ortaya çıktı, 2 belediye liderimizin ‘koşu partneri’ olarak Kemal Bey’in yanında yol yürümeleri kararı çıktı. Daha tesirli ve yetkili diye kavram üzerinden gidildi. Sonuçta bunun masaya getirilmesine dair bir kanaat çıktı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir