Ahmet Ağaoğlu son başvuru tarihine 2 gün kala adaylıktan vazgeçti

Trabzonspor’da yönetim kurulu toplantısında yapılan oylamada harikulâde genel şura kararı alınması sonrasında lider Ahmet Ağaoğlu misyonundan istifa etti. Ağaoğlu’ndan sonra vazifeye vekalet eden asbaşkan Ertuğrul Doğan, harikulâde kongrede lider adaylığını açıklayarak liste hazırlıklarına başladı. Vazifesi bırakan Ahmet Ağaoğlu da tekrar adaylık başvurusu yapmak için çalışmalara başladı. İstanbul’da, Trabzon’da ve yurt dışında temaslarda bulunan ve adaylığına kesin olarak bakılan Ahmet Ağaoğlu’nun adaylık için son müracaat tarihine 2 gün kala aday olmaktan vazgeçtiği öğrenildi.

Trabzonspor’un eski liderleri ve topluluğun değerli kısmından takviye gören Ağaoğlu, adaylıktan vazgeçme sebebini ise belirtmedi. Kongrede lider adaylığı için şuana kadar liste hazırlığı sürecindeki asbaşkan Ertuğrul Doğan dışında müracaat bulunmuyor.

Trabzonspor’da harikulâde kongre için geri sayım başlarken adaylık müracaatları 17 Mart Cuma günü saat 18.00’te tamamlanacak. Birinci kongre 18-19 Mart tarihinde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapılacak. Çoğunluk sağlanamaması halinde 25-26 Mart tarihlerinde yapılacak seçimli kongreyle kulübün yeni başkanı seçilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir